Monday, December 8

Warsztaty świąteczne Wrocław

Świąteczne PROGRESSteronowanie

Witajcie!

Jeżeli macie ochotę na tradycyjne wspólne przedświąteczne warsztaty, zapraszamy już za tydzień na kameralne spotkanie w kobiecym gronie w dniu 13 grudnia 2008 do Zespołu Szkół „EKOLA” przy ul. Zielińskiego 56.

W atmosferze twórczej pracy i zabawy spróbujemy wykonać świąteczne dekoracje: choinkowe stroiki, świeczniki i opakowania metodą skrapbookingu, witrażowe i szklane ozdoby metodą Tiffany’ego. Pomogą nam w tym prowadzące, które na październikowym Progressteronie otrzymały od Was najwyższe oceny.

Nauczymy się również jak poczuć się piękną w Sylwestra i w czasie karnawałowego szaleństwa, dzięki profesjonalnemu makijażowi.

Zapraszamy ciepło na te sobotnie przedświąteczne chwile do wspólnego odkrywania magii świąt.

PROGRAM:

1. Stroik pachnący lasem – warsztaty florystyczne

Wszyscy bliscy naszemu sercu, pierwsza gwiazda, opłatek, choinka i dwanaście dań na stole - to sprawdzony przepis na udane Święta Bożego Narodzenia. Będzie idealny jeśli dodamy do tego jeszcze piękny stroik pachnący lasem, oświetlony jedynie płomykiem znajdującej się w środku świecy.

Chciałabym więc zaprosić Panie do tego, byśmy oprócz smakołyków, przygotowały na ten czas również zielone dekoracje. Pokażę jak przy pomocy zielonych gałązek, szyszek i nietypowych choinkowych dekoracji wyczarować stroiki, które sprawią, że te Święta będą naprawdę magiczne.

Zapraszam wszystkie Panie do spędzenia miłych chwil, zanim rozpocznie się przedświąteczna gorączka. Dobra zabawa i relaks gwarantowane. Wymagania: Proszę Panie o przyniesienie nożyc.

Prowadząca: Joanna Dudzińska – Florystka, ukończyła w Londynie szkołę układania kwiatów Jane Packer, jednej z najsłynniejszych dekoratorek kwiatowych w Wielkiej Brytanii. W latach 1994-1997 pracowała w Londynie jako dekoratorka. Obecnie w kraju współpracuje z wieloma firmami i organizacjami, tworząc dekoracje, kosze i bukiety min. dla Galerii Dominikańskiej, TVP 3, Nokia Poland, Vogel Burda Communication, Impart Polska, PTK Centertel.

godz. 10:00-12:30

godz. 12:45-14:15

Liczba osób: 10

Cena: 70 zł

2. Zrób sobie gwiazdkę z nieba – szklane witraże metodą Tiffany’ego

Szklane gwiazdy... kolorowe, piękne, takie jakie sobie wymarzymy... powstaną z kawałków kolorowego szkła, ułożonych w misterny wzór, by później pięknie przyozdobić szczyt Twojej choinki lub stół świąteczny, subtelnie podkreślając nastrój radosnych Świąt... Podczas warsztatu poznamy podstawy pracy ze szkłem – cięcie, szlifowanie, lutowanie. Tworzyć będziemy małe formy witrażowe (tzw. zawieszki) techniką Tiffany'ego.

Prowadząca: Monika Wieczorek - Od lat towarzyszy mi fascynacja szkłem, jego przedziwną naturą. Poznawanie jej pochłania mnie bez reszty. W moich pracach odkrywam świat, którym żyję, sny, przeżycia, obrazy, które pojawiają się na chwilę i znikają... Jestem absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Ukończyłam również studium podyplomowe „Dyscypliny Plastyczne w Architekturze” na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu realizując pracę dyplomową z zakresu witrażu. Obecnie prowadzę własną pracownię szkła COCUBA DESIGN. Współpracuję z Fundacją Tańca i Kultury Choreia z Kryształowic.

godz. 10:00-13:00

Liczba osób : 10

Cena: 45 zł

3. W blasku świec – świąteczne świeczniki

Blask świec jest nieodłącznym elementem świątecznej atmosfery, dlatego warto zadbać o to by pojawił się w naszym domu, najlepiej w pięknej oprawie. Świeca umieszczona we własnoręcznie zrobionym świeczniku będzie na pewno oryginalną dekoracją świąteczną, a może stanowić również wspaniały prezent. Zapraszam zatem na warszat, gdzie każda uczestniczka będzie mogła wykonać świecznik łącząc ze sobą techniki decoupage’u i scrapbookingu. Pokaże również kilka innych pomysłów na świeczniki oraz sposobów udekorowania świec, które będzie można wykorzystać w swoich domach. Wymagania: Bardzo proszę o przyniesienie nożyczek.

Prowadząca: Anna Drozd - Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek angielski ze specjalnością tłumaczeniową. Robienie kartek i scrapbooking są moją wielką pasją, na którą poświęcam każdą wolną chwilę i bez której nie wyobrażam sobie życia, ponieważ pozwala mi ona wyrażać siebie w sposób kreatywny i jednocześnie sprawiać przyjemność innym. Chciałbym zarazić innych tym pozytywnym bakcylem tworzenia piękna i przekazywania sobie dobrych myśli.

godz. 10:00-12:00

Liczba osób : 10

Cena: 45 zł

4. Pudełka, zawieszki , torby … czyli jak pięknie opakować nasze prezenty

Zapraszam serdecznie na warsztat, w czasie którego wykonamy piękne opakowania na świąteczne prezenty oraz zawieszki do upominków. Każda osoba otrzyma materiały niezbędne do wykonania dwóch pudełek i jednej torby oraz zestawu zawieszek. Będziemy pracować metodą scrapbookingu – tzn. wykorzystamy papier, wstążki, guziki, ozdobne pieczątki. Dodatkowo będzie możliwość zapoznania się z innymi ciekawymi pomysłami na opakowania świąteczne. Wymagania: Proszę o przyniesienie własnych nożyczek i linijki.

Prowadząca: Anna Drozd

godz. 12:45-15:45

Liczba osób : 10

Cena: 45 zł

5. Warsztat makijażu sylwestrowo – karnawałowego

Zapraszam na chwile relaksu i piękna, chwile tylko dla siebie, dzieki którym poczujemy się piekne i uwodzicielskie. Na początku warsztatu zrobimy sobie dla relaksu zabieg „satynowe dłonie”, później nastąpi pielęgnacja twarzy i dobranie podkładu. Następnie na podstawie moich wskazówek i instrukcji będziecie wykonywały makijaż karnawałowy na swojej twarzy. Wszystkie potrzebne przybory zapewniam ( będą używane jednorazowe gąbki oraz pędzelki do malowania). Uwaga: Na warsztacie będą używane kosmetyki firmy Mary Kay - światowego potentata w dziedzinie kosmetyków do pielęgnacji oraz kosmetyków kolorowych.

Prowadząca: Barbara Bladocha - jestem konsultantką kosmetyczną firmy Mary Kay, naukę makijażu pobierałam u wizażysty firmy Roberta Bielskiego. Oprócz tego od 6 lat prowadzę warsztaty w ramach nauki szybkiego czytania dla dzieci i dorosłych.

godz. 13:00-16:00

Liczba osób : 10

Cena: 40 zł


Warsztaty można rezerwować tylko mailowo wroclaw@dojrzewalnia.pl lub telefonicznie 695 464 970

No comments: