Thursday, October 6

what are you listening to???

My two latest inspirational layouts - I've found this lovely photo at pinterest and couldn't resist scrapping it - i so much love the look ... and the colours are so gorgeous!

Moje nowe pinterestowe odkrycie - kocham to zdjęcie - ta sówka i te ciuszki - mmm ... a kolory boskie ... no więc nie oparłam się i zeskrapowałam ku pamięci ;-)

credits:

cosmo cricket – fleuriste /bg paper/

Paislee Press – huntington /splatter/

Valorie Wibbens – scribblers

Deca designs – Cu FabricFlowers03 ; CU Buttons 03

Paula Kesselring – floral banners /rose tag/

Rhonna Farrer – spring mix flower borders /flower art/

One little Bird – interlude /frame/

photo via pinterest : http://pinterest.com/pin/274390071/


and for a list challenge at Designers House Digital - I made this page with my latest fave songs ... I love listening to music and I tend to have a fave song/album for a while and then forget about it - so I thought it might be a good idea to make a page once in a while to jot down all those gorgeous tunes and lyrics I definitely want to come back again. Can you share you fave songs in the comments? I'd be interested what you're listening to and what kind of music you enjoy.

A to stronka na wyzwanie "listowe" ( od list a nie listów ;-) na Design House Digital. Zeskrapowałam moją aktualnie ulubioną playliste. Mam niestety taką przypadłość, że jak coś pokocham to słucham bez pamięci, a potem znajduję coś nowego i często o starych, ale pięknych piosenkach zapominam po jakimś czasie. Postanowiłam więc od czasu do czasu robić takie muzyczne updaty, żeby utrwalić te "najulubieńsze" piosenki. A tak w ogóle to bardzo chętnie bym usłyszała czego wy słuchacie - teraz i ogólnie - jak macie jakieś super hity to zdradźcie w komentarzach ;-)


credits:

Audrey Neal – school of life /bg paper/

Agnes Biro – renewed spirit /elements; stitches/

Valorie Wibbens – scribblers

Graphic Fairy /rose; butterfly/

1 comment:

Mrouh said...

Pierwsze trzy kawałki z Twojej listy i moje ulubione (jack johnson ♥), muszę sprawdzić pozostałe dwa w takim razie:-)